V članku »Predkazenski postopek zaradi stavbne pravice na Partizanu«, objavljenem v Dnevniku, je kljub našim podanim informacijam treba dodatno pojasniti zapisano v članku, ki vsebuje insinuacije za protipravno dejavnost vodstva društva.
Glede na to, da so prijavo podali nekateri člani društva in da se je zgodil požar v objektu v športnem parku, je policija opravila potrebne poizvedbe in preiskave. S policijo sodelujemo v vseh postopkih, prav tako ni bilo ugotovljeno ničesar, kar bi nas na kakršen koli način povezovalo s požarom. Požar je ogrozil tudi ostale objekte v športnem parku in samo hitri intervenciji gasilcev gre zasluga, da se požar ni razširil.
Namigovanje, da smo v povezavi s požarom želeli pregnati družino, ki zaseda stavbo v športnem parku, je skrajno neprimerno. Dejstvo je, da družina zaseda stavbo v lasti društva, zanjo pa ne plačuje najemnine, oz. zaradi socialnega statusa naj ne bi zmogla. Ob tem, da naj bi imeli v lasti nepremičnino v bližnji okolici.
Še enkrat ponavljamo, da smo s stavbno pravico zavarovali vložek članov društva za izdelavo prometne študije, ki je bila predpogoj za spremembo OPPN in za pristop k prepotrebni prenovi dotrajanega objekta. Ker ljubljanski župan osebno ne dovoli spremembe obstoječega OPPN, še naprej velja pogoj izgradnje petsto parkirnih mest, zato se je pogodba o stavbni pravici umaknila in se je vzpostavilo prvotno stanje.
Kot smo že večkrat zapisali, pogoj izgradnje petsto parkirnih garažnih mest zaradi izjemno visokega investicijskega vložka onemogoča prenovo obstoječih dotrajanih objektov.